Ga direct naar navigatie Ga direct naar de Inhoud

Nieuwe cursus Beter in balans

Bang om te vallen?
Meander Thuiszorg start nieuwe cursus ‘beter in balans’

Angst om te vallen komt onder ouderen veel voor. Deze angst zorgt er voor dat ouderen voorzichtiger worden. Voorzichtig zijn is niet erg, maar kan ook leiden tot vermijdingsgedrag.  Denk hierbij aan: niet meer bij een vriend(in) koffie drinken, niet meer zelf boodschappen doen, niet meer naar de hobby- of kaartclub. Daardoor wordt het leven natuurlijk minder plezierig, want de sociale contacten nemen af. Door deze inactiviteit gaat ook de lichamelijke conditie en spierkracht verder achteruit, wat weer kan leiden tot een groter valrisico en een afname van zelfredzaamheid. Het is dus belangrijk om valangst te verminderen! Dat kan met de cursus “Beter in Balans”.

Meander Thuiszorg start in het najaar met deze cursus, die is ontwikkeld vanuit de universiteit Maastricht. De cursus is bestemd voor thuiswonende ouderen die recent zijn gevallen, zich kwetsbaar voelen en bang zijn om te vallen.
De cursus bestaat uit 8 wekelijkse bijeenkomsten van 2 uur en een terugkombijeenkomst na 6 maanden. In de cursus wordt aandacht geschonken aan het omzetten van belemmerende gedachten over vallen in stimulerende gedachten; onveilig gedrag omzetten in veilig gedrag en het uitvoeren van spierversterkende oefeningen en stimuleren van lichaamsbeweging.
Deelname aan de cursus is gratis. Wel wordt een bijdrage gevraagd voor het cursusboek en de rekband voor de oefeningen.

Aanmelden kan via de klantenservice (0900- 699 0699). De verpleegkundige die de cursus begeleidt neemt vervolgens contact op om een afspraak te maken voor het intakegesprek.

"Een dag begint voor mij pas echt met mijn krant. Erg prettig dat Els die eerst uit de bus haalt voordat ze mij komt helpen."